+420 702 103 277 little.big.home@seznam.cz

Anna (dům na přání)

Celoročně obyvatelný, nízko nákladový mobilní dům o velikosti 12 x 4 m. Dům má minimálně 2 místnosti a je určený jako individuální stavba dle přání zákazníka, kterému se pokusíme vyjít maximálně vstříc.

Stavba má několik pravidel, které se při návrhu musí dodržet, aby plnila správnou funkci.

 • Jedna stěna musí stát příčně po celé délce stěny ve vzdálenosti jedné třetiny až poloviny délky domu.
 • Vzdálenost vchodových dveří od sebe (pokud je jich více) nebo francouzského okna musí být minimálně 3 m.
 • Stěna koupelny a kuchyně by z důvodu spojení odpadů měla být společná. Pokud by tomu tak nebylo,  bude nutné mít více odvodů pod domem, a nebude možné umístit odpady do obvodové zdi z důvodu konstrukční pevnosti.
 • Při vymýšlení domu na míru je třeba vždy počítat také s rozměry stěn a odečíst je z prostoru domku. Rozměry stěn jsou následovné: vnitřní stěna 12-14 cm a venkovní stěna 25 cm.
 • Maximální možný rozměr domku je 12 x 4 m a není možné jej překročit.
 • Cena stavby i dodací lhůta jsou individuální tak jako stavba samotná.

Poznámka: Pokud bude stavba nerealizovatelná kvůli bezpečnosti dopravy nebo stavby samotné, můžeme ji odmítnout. Vždy je potřeba počítat s nakládkou a umístěním na podvalník tahače jeřábem a hmotností domu.

Dům je tvořen rámovou konstrukcí ze dřeva opláštěnou OSB deskami. Všechny stěny, příčky, strop i podlaha jsou vyplněny deskovou minerální vatou snižující hluk a zaručující tepelnou odolnost domu. Součástí konstrukce je použití vhodné paro zábrany a následné opláštění OSB deskou z obou stran. Z venkovní strany domu se nachází další zateplení v podobě fasádního polystyrenu s fasádou, což snižuje náklady na vytápění na minimum (a to i při -20 °C).

Základ domku tvoří ocelový rám o rozměru 11,5 x 3,5 m, který slouží jako styčný prvek s patkami nebo základovou plochou pro usazení domku na pozemku. Rám je oproti obvodu zdi zmenšený, a to skrze možnost zaizolování základu stavby.

Výška stropů po celém domě je nad 250 cm, dům je tudíž možné zkolaudovat.

Okna i dveře jsou opatřeny trojitým sklem a vícekomorovým rámem.

Elektrické rozvody jsou připraveny na zapojení k venkovnímu sloupku pro přívod energií na 380 V. Z rozvaděče vede několik okruhů na samotné zásuvkysvětla či topení. O topení se starají nástěnné konvektory s termostatem či časovačem. U některých typů je také možné připojení k Wi-Fi, což oceníte zejména při plánování chytré domácnosti. Konvektory jsou rozmístěny vždy po jednom kuse na místnost, mají několika stupňové ovládání a výkon 0-1 000 W, což tvoří s tepelnou izolací domu ideální a nenáročnou kombinaci s lehce vyměnitelnou součástí. V koupelně se o topení stará topný žebřík s olejovou náplní.

Koupelna je dodávána vždy hotová a obsahuje následující vybavení: sprchový kout včetně sprchového setu hlavic a baterietoaletuumyvadélko se skříňkou a bateriíbojler a topný žebřík. Stěny jsou obloženy obklady a podlaha dlažbou. Stěny v koupelně jsou složeny z hydro izolace a impregnovaného sádrokartonu.

Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou bez spotřebičů, je však možné ji dle domluvy osadit takovými, které si vyberete. Kuchyňská linka nemusí být součástí výroby, pokud si ji nebudete přát.

Vodoinstalace bude vždy testována na tlak 8 barů po dobu 48 hodin.​ Střecha domu je vyrobena z plechové krytiny přičemž pod krytinou se nachází paro fólie. Navíc je možné si zvolit dle nabídky výrobce vzor i barvu pod krytinou střechy.

Volitelné prvky

U domu je možné kromě tvaru a rozložení místností (pokud to umožná konstrukce domu z důvodu bezpečnosti) zvolit si také barvy následujících prvků:

 • oken a dveří,
 • stěn, fasády,
 • střešní krytiny (včetně vzoru),
 • koupelny dle individuální domluvy,
 • kuchyňské linky dle aktuální nabídky výrobce nebo zajištění si vlastní varianty.

Cena domu

Cena typového domu Anna se pohybuje od 1 350 000 Kč (bez DPH). Jelikož se však jedná o individuální stavu na míru, může se cena výrazně odlišovat.

Pro více informací a upřesnění ceny doporučujeme domluvit si s námi osobní konzultaci. Cena konzultace je 2 500 Kč a v případě realizace zakázky bude odečtena z finální ceny domu.

Máte zájem o tento dům

Nebo máte dotaz k uvedeným informacím? Nebo nás chcete jen pozdravit? Napište nám a my se Vám ozveme co nejdříve to bude možné!

7 + 10 =